Teutoburský les

15. října 2011 v 22:33 | Páťa
Nedávno jsme se učili v dějepisu o bitvě v Teutoburském lese. Tohle téma mě celkem zaujalo, nejen proto že o něm zpívá Daniel Landa, ale už jsem o tom něco i četla :D
Ve starověku byli na našich územích Galové, Římani a Germáni. Galové byli přemoženi, přidali se buď ke germánům, nebo k římanům. Tím pádem zbyli jen dvě strany, římani považovali germánské území za svou provincii, a tak se jednoho dne správce provincie Varus rozhodl projít s třemi římskými legiemi po Germánii, museli projít teutoburským lesem, kde nemohli udržovat čtvercovou formaci, a tak v zamlženém lese plném germánů procházeli v řadě, což se jim nevyplatilo. germáni se schovali za stromy a postupně napadali procházející vojsko, až nezbyl nikdo. ženy a děti prodali do otroctví. Varus - vůdce římských legií ze strach že by padl germánům spáchal sebevraždu. Arminius ( vůdce germánů strávil dětství v římě jako rukojmí, kde se přiučil římským taktikám apod.,) se snažil být Varovým přítelem, ale plánoval zradu- přepadení v teutoburském lese.
tato bitva římanů s germány je považována za jednu z nejdrtivějších porážek říma.
Římská legie nosívala v čele orly. V teutoburském lese prý díky římanům začaly pověsti od racích. ( jak nosívaly toho orla, a za ním šla dlouhá řada legií, vypadalo to jako drak :D )
Zdroj:
Wikipedie
Sešit do dějáku :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 4:36 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama